Mygeoposition sayesinde Uydu Görüntüsünden Adres Bulmak hayal olmaktan çıktı.

Efendim teknoloji geliştikçe daha çok şey öğreniyoruz , işlerimizi daha çabuk yapıyor ve gelişen teknolojinin nimetlerinden daha fazla yararlanıyoruz. Kısacası aradığımız bir adresin yerini bulmakta bile zorlanmıyoruz artık.

mygeopozitionFotoğrafı tıklayarak benim yaptığım İzmir/ Alsancak/ Kıbrıs Şehitleri Caddesi arıntılarını görebilirsiniz.)

Bahsedeceğim mygeoposition servisi çoğumuzun önceden bildiği gibi uydudan çekilmiş fotoğraflar üzerinden adres bulmaya yardımcı oluyor. Google maps ile Wikimapia nın birleşmesinden doğmuş diyebilirim. Arama kısmına önce bulunduğunuz şehri sonrada aradığınız semti yada bölgeyi yazıp entere basmanız yeterli. Uydu görüntüsü hemen herkesin işine yaracağı gibi en çokta sürekli sınava girenlerin işine yarayacaktır sanırım.

Örneğin açıköğretim sınavına girecekler her seferinde farklı okullarda sınava girdiklerinden okul bulma konusunda sıkıntı yaşıyorlardır büyük ihtimal. Özellikle büyük kentlerde yaşayanların yer bulma sorunu daha fazla oluyordur.

(

Ben kendimden biliyorum zamanında öss, dgs, kpss, ehliyet sınavı vs. bilimum sınav yerleri için kullandığım muhteşem araçlardan biri olmuştur kendileri. (wikimapia) Sadece neyi, nerde ve ne zaman kullanacağınızı bilin yeter. İnternet çok güzel bir vitamin.

Sınav öncesi gidip keşif yapmaya gerek bırakmıyor , oturduğunuz yerden işinizi halledip en yakın yol hangisi onu düşünmek kalıyor sizlere.

Bölgeyi genel olarak biliyor olabilirsiniz ama okulun veya aramakta olduğunuz yeri tam kestiremediğiniz zamanlar çok işe yarar bence. Online olarak kullanabileceğiniz faydalı siteler arasına mygeoposition ‘u ve wikimapia yı da ekleyin.