İnternet her geçen gün elimiz kolumuz olmaya daha da yaklaşıyor. İster programcı olun ister ofiste çalışan hernagi biri, ister öğrenci.. Her birimizin yardımcı programlara ihtiyacı vardır. Bende sizin için hayatımızı kolaylaştıracak programları araştırdım ve bir araya topladım.

1. soshiku

soshiku uygulaması sayesinde öğrencilik hayatınızda katıldığınız sınavları ya da etkinlikleri yönetebilirsiniz. soshiku, sınav tarihlerinizi kaydedebilir ve yaklaştıklarında sizi kısa mesaj ya da elektronik posta yolu ile bilgilendirebilir.

2. budurl

budurl sayesinde dilediğiniz metin bloklarını kısaltarak sosyal ağlar, anında mesajlaşma pencereleri, elektronik postalar, reklam bildirileri ve elektronik gazeteler üzerinde kullanabileceğiniz bir web adresi elde edebilirsiniz. sistemin işleyişi, url kısaltma servisleri ile aşağı yukarı aynı.


3. guerillamail

web sitesinin sunduğu kullan-at tarzı 15 dakika süreliğine etkin olan elektronik post adresi sayesinde geçici elektronik posta adresinize gönderilen mesajları okuyabilirsiniz.

4. pdfescape

pdfescape, pdf dosyalarını herhangi bir yazılım olmadan açabilmenizi ve onları düzenleyebilmenizi sağlar.

5. screencast-o-matic

screencast-o-matic ücretsiz bir uygulama olup ekranınız üzerindeki görüntülerin yer aldığı video kayıtları yapabilmenizi sağlar. sisteminize herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan doğrudan tarayıcınız üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirebilir, ardından screencast-o-matic sunucuları üzerinde ücretsiz bir şekilde barındırabilirsiniz.

6. formatpixel

kendi çevrimiçi dergilerinizi, fan dergilerini, broşürleri, katalogları, portfolyoları ve çok daha fazlasını oluşturun. formatpixel çevrimiçi düzenleyicisini kullanarak sayfa tabanlı projelerinizi, anahat metinlerinizi oluşturabilir, kendi görsellerinizi gönderebilir ve onların görünümünü etkileşimli kılabilirsiniz.

7. dimdim

dimdim ücretsiz bir web konferans servisi olup masaüstünüzü paylaşmak, slaytlar göstermek, diğer kullanıcılarla birlikte çalışmak, sohbet etmek, ya da web kameranız aracılığı ile diğerlerini görebilmeniz için kullanılabilir. şin güzel yanı, tüm bunlar için sisteminize herhangi bir yazılım yüklemenizin gerekmiyor oluşu.

Kaynak : http://www.bildirgec.org