Konusu Nazi işgali altındaki Fransa’da geçen ve başrolünü Brad Pitt’in oynadığı film, Cannes Film Festivali’nde yarışması için davet aldı.

Fransa’da düzenlenen film festivalinin gözde isimlerinden olan Tarantino’nun bu teklifi kabul ettiği ve Weinstein Co. ile Universal Pictures yetkililerine mayıs ayındaki dünya prömiyeri için filmin hazır olacağını söylediği bildiriliyor. Nazilere karşı mücadele eden bir grup Amerikalı ve Yahudi askerin öyküsünü anlatan film, Kuzey Amerika ve Türkiye sinemalarında 21 Ağustos’ta gösterime girecek. Tarantino, 1994 yılında “Pulp Fiction” ile Cannes Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanmış, 10 yıl sonra da 2004’te festival jürisi başkanlığı yapmıştı. Bu yıl 13 – 24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Cannes Film Festivali’nde gösterilecek “İsimsiz Kahramanlar”ın çekimleri Almanya’da gerçekleştirildi. Tarantino, yıllardır aklında olan ve “Kill Bill”den sonra artık çekmeye karar verdiği filmin hikayesi hakkında uzunca bir süre hiçbir bilgi vermemiş, “II. Dünya Savaşı’nda geçen bir film” demekle yetinmişti. Filmin başlıca rollerinde Brad Pitt, Diane Kruger, Melanie Laurent, Christoph Waltz, gibi oyuncular yer alıyor.

İntikam Timinin Paris Planları

Alman işgali altındaki Fransa’da Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent), ailesinin Nazi albayı Hans Landa (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanık olur. Katliamdan kılpayı kurtulan Shosanna, Paris’e giderek yeni bir kimlik edinir ve sinema salonu işletmecisi olarak yeni bir hayata başlar. Öte yandan Teğmen Aldo Raine’in (Brad Pitt) önderliğindeki bir grup Yahudi askeri, Avrupa’nın çeşitli noktalarında önceden belirlenmiş hedeflere yönelik intikam faaliyetlerine başlamıştır. Düşmanları tarafından “The Basterds” adıyla bilinen intikam timine Alman kadın oyuncu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark da (Diane Kruger) katılır. Shosanna’nın sinema salonundaki intikam planı hepsinin kaderini aynı noktada kesiştirecektir.

Reklamlar